Startliste – JWOC Tour Prologue Silkeborg
2019-07-06
D10
1775 meter
Start
103
–
Dagmar Marager
Allerød OK
1428673
104
–
Eira Mork
Notodden Orienteringslag
2133938
105
–
Frida Ingeborg Eikanger
Gneist IL
2110162
106
–
Gabrielle Salmon
Auckland
2111480
109
–
Kaja Holte Fjeldstad
Porsgrunn OL
2133941
111
–
Lærke Konring Larsen
FIF Hillerød Orientering
44693
115
–
Sara Terkelsen Garcia
OK GORM
216773
117
–
Tiril Markussen Prydz
Neverfjord IL
2133937
118
–
Torun Jørgensen
Tisvilde Hegn OK
9091114
120
–
Vilma Holte Fjeldstad
Porsgrunn OL
2133942
D12
1850 meter
Start
113
–
Ragnhild Øhlenschlæger Nielsen
Silkeborg OK
1419976
121
–
Anna Kaldahl Hornbæk
OK Pan
2133927
122
–
Astrid Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
2128799
123
–
Eva Baldrianova
USK Prague
8660533
D12B
1775 meter
Start
132
–
Silke Konring Larsen
FIF Hillerød Orientering
245025
D14
2025 meter
Start
138
–
Hannah Udklit Kristensen
OK Pan
8667857
139
–
Hedda Erica Eikanger
Gneist IL
1411632
143
–
Laura Kaldahl Hornbæk
OK Pan
2133928
145
–
milla key
Melbourne Forest racers
8002097
146
–
Sigrid Øhlenschlæger Nielsen
Silkeborg OK
7202759
D14B
1850 meter
Start
148
–
Natalie Salmon
Auckland
21111417
D16
2125 meter
Start
151
–
Amalie Ertmann
Allerød OK
8645157
154
–
Anna Taagehøi Nykjær
OK Pan
8270603
155
–
Annika MIHATA
Cascade OC
1413673
157
–
Daisy York
Peninsula and Plains Orienteers
9040626
158
–
Dicte Højbjerg Andersen
Helsingør SOK
8633602
163
–
Isabella Zinzan-Dickie
Peninsula and Plains Orienteers
8140504
167
–
Laura Bobach
Rold Skov OK
8645143
169
–
Marie Møller Nielsen
OK Pan
9080504
171
–
Sara Guldmann
OK Pan
8338228
172
–
Sigrid Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
661661
173
–
Siri Simonsen
FIF Hillerød Orientering
8626182
D20
2525 meter
Start
156
–
Cecilie Spendrup Petersen
Ballerup OK
439312
178
–
Austė Skaisgirytė
Lithuania
8648809
179
–
Justė Skaisgirytė
Lithuania
8648810
182
–
Christa Blach
Kolding Orienteringsklub
8631624
183
–
Ellen Currie
Garingal Orienteers
8651791
187
–
Jessica Colleran
Cascade Orienteering Club
2092249
189
–
Johanne Biering
Silkeborg OK
8627635
192
–
MIHO YAMAZAKI
PARAWANGA
8652587
194
–
Nanna Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
7003427
195
–
Penelope Salmon
Auckland
8655431
197
–
Sara Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
8640523
200
–
Urtė Čaplikaitė
Lithuania
7203489
679
–
Hedda Raadal Bjørlo
Halden skiklubb
7482280
D20B
2075 meter
Start
204
–
Alexis Merka
QOC
8200415
206
–
Oriana Riley
Uden klub
8100302
D21
2750 meter
Start
208
–
Akvile Bartkevičiūtė
Lithuania
8662420
209
–
andrea müller
thurgorienta
8181118
210
–
Anja Toft Madsen
Søllerød OK
1395510
212
–
Henriette Nygaard Skjørbæk
Herning Orienteringsklub
1407792
215
–
Masha Semak
Farum OK
1410792
216
–
Mathilde Nørgård Kracht
Tisvilde Hegn OK
1404081
217
–
Natasha Key
Melbourne Forest racers
8642236
221
–
Rachel Hendrie
FVO
7970223
222
–
Renee Beveridge
North West Orienteering Club
1242590
225
–
Therese Feyling Haare
Konnerud IL
903034
226
–
Tine Juul Gade
Viborg OK
347448
228
–
Ugne Gineikaite
Lithuania
8648812
677
–
Rebeka Vincze
Horsens OK
8648826
D21AK
2100 meter
Start
235
–
Laura Hendrie
FVO
7080595
236
–
Line Elgård Nielsen
OK ØST Birkerød
500123
237
–
Maja L. Brinch
FIF Hillerød
8646083
241
–
Randi Mork
Notodden Orienteringslag
2133945
D35
2525 meter
Start
244
–
Valentina Dimitrova
Gneist IL
9102937
D40
2125 meter
Start
248
–
Mette Marie Lungholt
Odense OK
407193
249
–
Mona Holte
Porsgrunn OL
981881
D45
2125 meter
Start
252
–
Angelica Riley
DVOA
8010570
253
–
Angelique De Grande
Omega
2067901
255
–
anne nilsen
Ås-NMBU orientering
7000276
257
–
Dorthe Munktved
Allerød OK
8621007
259
–
Elin Nørgård Kracht
PI-København
2058314
261
–
Jenni Adams
Tisvilde Hegn OK
700829
262
–
Judith Suter-Schadegg
OLG CORDOBA
8030470
264
–
Maria M. Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
500129
267
–
Rita Deininger
OLG St. Gallen/App.
8161170
D45AK
1675 meter
Start
274
–
Jannie Nielsen
Holbæk OK
1402050
276
–
Melisa Zinzan
Peninsula and Plains Orienteering
2097761
D45B
2075 meter
Start
282
–
Racahel Donovan
Auckland
2111419
D50
2100 meter
Start
286
–
Aebersold Gaby
ol.biel.seeland
8627147
289
–
Barbora Smelikova
SK Vazka Bratislava
8130169
290
–
Bente Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
2035226
291
–
Brenda Blacklock
Indiana Crossroads Orienteering
504572
295
–
Ethna Cavanagh
Faaborg OK
234694
296
–
Eva Smedegaard
Søllerød OK
8656168
298
–
Helle Termansen
OK Syd
1395516
301
–
Karine BOULET
Dinan Course d'Orientation
7001985
304
–
Lykke Berg
Herlufsholm OK
8640521
308
–
Mette Edsen
Nordvest OK
800029
309
–
Ninette Juul Erichsen
OK Sorø
433465
310
–
Oksanen Kristiina
Ikaalisten Nouseva-Voima
7979715
313
–
Rona Molloy
Forth Valley Orienteers
8080768
314
–
Sandra Simonsen
FIF Hillerød Orientering
1406285
D55
2100 meter
Start
318
–
Christine Brown
Esk Valley Orienteering Club
1406101
320
–
Fiona Hendrie
FVO
8050360
322
–
Hanne Ljungberg
OK Syd
2128808
323
–
Hanne Staugaard
Kolding OK
8071164
324
–
Helle Schou
OK Snab
758303
326
–
Joanna Parr
Big Foot
2026307
327
–
Lindsey King
AIRE
8657397
329
–
Lone Jørgensen
Herlufsholm OK
417512
330
–
Louise Capper
Lakeland
8250660
331
–
Toni Brown
Bushflyers Australia
8051962
D55AK
1675 meter
Start
332
–
Kate Nielsen
OK Snab
1411252
D60
1675 meter
Start
335
–
Ellis Byrgiel Sommer
OK ØST Birkerød
263562
336
–
Eva Konring Olesen
FIF Hillerød Orientering
8631605
338
–
Karen Clark
RREBOR
8171255
339
–
Lone Dybdal
Aarhus 1900 Orientering
216755
D65
1675 meter
Start
346
–
Emma Grete Feyling Haare
Konnerud IL
2141146
347
–
Jill Smith
RREBOR
7771302
350
–
Marietta Nussbaum
OLG Suhr
8089818
353
–
Susan Roome
RREBOR
8180652
D70
1600 meter
Start
355
–
Asta Terkelsen
OK GORM
209083
357
–
Elin Holm Jensen
Horsens OK
1401726
359
–
Jane Thode Jensen
Nordvest OK
2049951
363
–
Rigmor Schou
Mariager Fjord OK
213922
H10
1775 meter
Start
371
–
Emil Klostergaard Rokkjær
OK Pan
31324
372
–
Hamish Zinzan
Peninsula and Plains Orienteering
9190710
376
–
Kristian Mork
Notodden Orienteringslag
2133951
380
–
Nathan Jansen
Omega
2117842
H12
1850 meter
Start
385
–
Daniel Smelik
Rapid Bratislava
8662739
386
–
Kirill Eikanger
Gneist IL
2110161
387
–
Mattias Klostergaard Rokkjær
OK Pan
209199
388
–
Oscar Terkelsen Garcia
OK GORM
407800
389
–
Thomas Jansen
Omega
2117841
390
–
Thomas Zinzan
Peninsula and Plains Orienteering
9180808
391
–
Torbjørn Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
7208284
H14
2025 meter
Start
394
–
Asbjørn Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
2086048
395
–
August Gabs
OK Melfar
8636989
398
–
Casper Staehelin Blakskjær
OK Pan
1419967
400
–
Gustav Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
1395515
402
–
Johannes Marager
Allerød OK
8631602
406
–
Rasmus Edvardsen
OK Snab
2128790
407
–
Tim Lundberg
OK Renen
9050310
H16
2525 meter
Start
412
–
alfred bjørnerød
OK Moss
7207633
419
–
Gustav Holmberg
Uden klub
8150404
422
–
Jonas Ellegård Kokholm
Horsens OK
7660263
423
–
Joshua Colleran
Cascade Orienteering Club
2092247
428
–
Tobias Olloz
Tisvilde Hegn OK
8061104
429
–
Tomas Baldrian
USK Prague
8660399
430
–
Valdemar Marager
Allerød OK
8621059
H20
2775 meter
Start
432
–
Elias Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
7202751
435
–
Jari Suter
OLG CORDOBA
8231102
436
–
jensen Key
Melbourne Forest racers
8644508
437
–
Jeppe Edvardsen
OK Snab
1428675
439
–
Johan Halkjær Dupont
OK Pan
8633624
440
–
Jonas Gabs
OK Melfar
8635810
441
–
Kai MIHATA
Cascade OC
1413686
443
–
Lasse Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
8646100
444
–
Luan Swart
Kulgun 225 Orienteers
9201740
445
–
Lukas Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
8010702
446
–
Malte Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
8664215
449
–
Oscar Sig Tranberg
Silkeborg OK
8646088
451
–
Zachary Armin Kuder
Orienteering USA (OUSA)
2094064
680
–
Theis Munktved
Allerød OK
8640535
H21
2925 meter
Start
453
–
Andreas Mikkelsen
Søllerød OK
8620973
454
–
Andreas Duc Jørgensen
Tisvilde Hegn OK
8140397
456
–
Carl Holmes
Rand Athletic Club Orienteers
1400975
459
–
Erik Feyling Haare
Konnerud IL
1451530
463
–
Jakob Ekhard Edsen
Aarhus 1900 Orientering
902932
465
–
John Runde
Kristiansand OK
7203416
467
–
Lukas Deininger
OLG St. Gallen/App.
8050398
473
–
Rokas Vaitkus
Lithuania
8633644
474
–
Sebastian Hansen
Herlufsholm OK
8629595
478
–
Ulrik Staugaard
FIF Hillerød Orientering
701070
678
–
Matyas Pentek
Horsens OK
1396184
H21AK
2525 meter
Start
483
–
Frederik E. Krogh
OK ØST Birkerød
1401710
487
–
Odin Linga
I.L. Gular
334091
488
–
Rune Kristian Mork
Notodden Orienteringslag
2133957
H35
2775 meter
Start
492
–
Juhana Pakkasmaa
Otaniemen Jyllääjät
2133959
H40
2750 meter
Start
495
–
Jakob Gade
Viborg OK
1408238
497
–
Kim Jansen
Omega
2067899
500
–
Martin Senn
OLG Bern
8121979
501
–
Thomas Herbert Kokholm
Horsens OK
7204612
H45
2575 meter
Start
504
–
Anders Marager
Allerød OK
1413395
505
–
Bjarte Eikanger
Gneist IL
1411634
508
–
Carsten Jørgensen
Tisvilde Hegn OK
7010250
509
–
Chris Terkelsen
OK GORM
1406085
519
–
Robert Minto
Indiana Crossroads Orienteering
9101150
523
–
Wyatt Riley
DVOA
8090773
H45AK
2100 meter
Start
525
–
Flemming Sparre Sørensen
Amager OK
1040865
526
–
Jesper Kracht
PI-København
2058313
529
–
Lars Munktved
Allerød OK
8620920
531
–
Peter Dickie
Peninsula and Plains Orienteering
8196850
534
–
Truls Fjeldstad
Porsgrunn OL
981881
H45B
2025 meter
Start
537
–
Paul Salmon
Auckland
1419840
H50
2525 meter
Start
541
–
Anders Knudsen
Herlufsholm OK
8653089
547
–
Eric BOULET
Dinan Course d'Orientation
7001982
549
–
Henrik Mathiesen
Herlufsholm OK
8640547
550
–
Henrik Petersen
Ballerup OK
239226
552
–
Jonathan Molloy
Forth Valley Orienteers
8015368
553
–
Juraj Smelik
Rapid Bratislava
8662438
554
–
Karel Pilar
KCT As
8667502
560
–
Max Prang
Fredensborg OK
8635877
562
–
Michael Ertmann
Allerød OK
682008
564
–
Nik Suter-Schadegg
OLG CORDOBA
8091265
H55
2100 meter
Start
572
–
Aebersold Christian
ol.biel.seeland
8022262
573
–
Allan Grundsøe
Odense OK
1419972
574
–
Carsten Lind
OK FROS
1419964
575
–
Colin Currie
Garingal Orienteers
2133924
577
–
Jens Bentsen
OK ØST Birkerød
1413385
579
–
Jens Viktor Nørgaard
FIF Hillerød Orientering
1406258
580
–
Jesper Børsting
Herlufsholm OK
7201388
581
–
John Colleran
Cascade Orienteering Club
2094907
583
–
Karsten Jøhnk
OK Syd
2128807
584
–
knut bjørkelo
kolbotn & skimt OL
8441144
586
–
Michael Termansen
OK Syd
1395514
589
–
Nigel Bunn
TVOC
8655916
593
–
Peter Lais
OLG Suhr
8140660
595
–
Simon George
Big Foot
8657536
598
–
Søren Klingenberg
Faaborg OK
1428694
601
–
Walther Rahbek
Rold Skov OK
2133925
H55AK
1675 meter
Start
602
–
Henrik Nielsen
Holbæk OK
8646075
603
–
Ian Hendrie
FVO
7520421
605
–
Peter Skov Nielsen
OK Snab
8230860
H60
2125 meter
Start
608
–
Andrew Cumming Thom
PARAWANGA
8652599
609
–
David Poland
Bushflyers Australia
8061959
610
–
Dieter Eichenberger
OLG Suhr
8646164
612
–
Erling Trankjær
Holstebro OK
7123123
613
–
Graham Capper
Lakeland
8270258
615
–
Henning Schou
OK Snab
7583220
619
–
Lars Hanghøj Petersen
Ballerup OK
8290555
621
–
Niels Aabye
Ballerup OK
886581
623
–
Peter Prydz
Neverfjord IL
1400442
624
–
Robert King
AIRE
8030933
625
–
Svein Linga
I.L. Gular
341346
628
–
Torben Kristensen
Herlufsholm OK
2049220
629
–
Torkil Hansen
PI-København
2030233
630
–
warren key
Melbourne Forest racers
8031878
H65
2100 meter
Start
632
–
Emil Olesen
FIF Hillerød Orientering
553547
633
–
Hans Lyder Haare
Konnerud IL
2143682
636
–
Keld Abrahamsen
Aarhus 1900 Orientering
216751
638
–
Martyn Roome
RREBOR
8141052
650
–
Urs Nussbaum
OLG Suhr
8492111
H70
1575 meter
Start
651
–
Brian Jackson
RREBOR
241278
656
–
Hermann P. Jensen
Nordvest OK
2049950
658
–
Jørgen Münster-Swendsen
Søllerød OK
8627844
659
–
Karl Kristian Terkelsen
OK GORM
434050
660
–
Leif B. Nielsen
Herning Orienteringsklub
8667878
664
–
Richard Clark
RREBOR
8080246
667
–
Troels Jensen
Horsens OK
1401728
H75
1575 meter
Start
669
–
Arne Pedersen
Mariager Fjord OK
213904
671
–
Erik Nielsen
Amager OK
1406095
673
–
Jørn Thomsen
Kolding OK
8310842
674
–
Palle Møller Nielsen
Odense OK
302067
H85
1600 meter
Start
676
–
Preben Eriksen
Viborg OK
341967
Oprettet af MeOS: 02-07-2019 21:23:39